Sinan Şamil Sam Ameliyata Hazırlanıyor

Ana Sayfa » Spor » Sinan Şamil Sam Ameliyata Hazırlanıyor
Paylaş
Tarih : 25 Eylül 2012 - 10:33

İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi’nde karaciğer yetmezliği nedeniyle tedavi gören ünlü boksör Sinan Şamil Sam’a, kız kardeşinden alınacak karaciğer dokusu nakledilecek.

WBC Dünya Kıtalararası Ağır Sıklet Boks Şampiyonu unvanına sahip olan ve elde ettiği başarılarla ”Boğaz’ın Boğası” olarak adlandırılan Sinan Şamil Sam, yaptığı açıklamada, karaciğer yetmezliği nedeniyle bir süredir rahatsız olduğunu ifade etti.

Turgut Özal Tıp Merkezi’ne karaciğer nakli olmak için geldiğini belirten Sam, kız kardeşinden alınacak dokunun nakli öncesi kilo vermesi gerektiği için şu an hastanede kendisine diyet uygulandığını söyledi.
Organ nakli bekleyen tüm hastalara şifa dileyen Sam, şöyle konuştu:

”Turgut Özal Tıp Merkezi’nin bu konudaki üstünlüğünü duyduk. Burayı da değerlendirmek istedik. Ben her platformda söylüyorum. Biz Türkiye’deki ferdi sporcular üvey evlat pozisyonundayız. Fakat ben Türk Standartları Enstitüsü’ne (TSE) 1991 yılında girdim. O gün bu gündür her türlü desteği gördüm. Öyle tahmin ediyorum ki 10 veya 15 gün içerisinde nakil söz konusu olacak. Allah bütün ihtiyacı olanlara sağlık versin.”

Spor hayatında devam edip etmeyeceği konusuna da değinen Sam, ”38 yaşındayım, yapmış olduğum boks stili biraz farklıydı. Fazla hırpalayıcı bir bokstu. Kendimi çok hırpaladım. Yaklaşık 25 sene boks yaptım. 2 kez dünya, 8 defa Avrupa, 16 kez de Türkiye şampiyonu oldum. Kırılması çok zor rekorlara imza attım.Artık ringe çıkıp dövüşmeyi düşünmüyorum. Ancak hocalık, danışmanlık, antrenörlük konusunda yardımcı olmak isterim” diye konuştu.

Sinan Şamil Sam’ı, halen görev yaptığı TSE’nin yöneticileri ve mesai arkadaşları ziyaret edip geçmiş olsun dileklerinde bulundular.

Sponsor Reklam

Benzer Haberler

CAS Cezaları Onadı
CAS Cezaları Onadı

CAS, Sivasspor ve Eskişehirspor’a verilen 1′er yıl Avrupa Kupaları’ndan men cezasını onadı. Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi

Karar Açıklandı
Karar Açıklandı

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi Aziz Yıldırım hakkında kararını açıkladı. Savcı, Aziz Yıldırım için yeniden yargılansın talebinde

Dikkat “Erkek” Var
Dikkat “Erkek” Var

İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi’nin internet sitesinde yayınlanan yüzme havuzu kullanımı ile ilgili duyuru büyük tepki topladı. Duyuruda,

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz